Regionalna debata “Polityka rolna oraz bieżąca sytuacja w rolnictwie – szanse i zagrożenia”

W dniu 30.01.br. na zaproszenie Pana Senatora Grzegorza Wojciechowskiego 25 osobowa grupa z członków ZPIHDŚP uczestniczyła w debacie na temat “Polityka rolna oraz bieżąca sytuacja w rolnictwie – szanse i zagrożenia”, którą to debatę zorganizował sejmowy zespół klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. Debata odbyła się w Opocznie. Z ramienia PiS-u w tematach zasadniczych zajęli stanowisko Pan Krzysztof Jurgiel i Pan Wojciech Mojzesowicz.

W debacie oprócz samych rolników i producentów głos zabrali zaproszeni goście: między innymi Pan Janusz Wojciechowski- eurodeputowany, oraz profesorowie z Instytutu Warzywnictwa w Skierniewicach (ekologia upraw oraz zagrożenia ze strony GMO)

Ponadto nasza grupa wraz z Panem Andrzejem Danielakiem Prezesem Polskiego Związku Zrzeszeń Hodowców i Producentów Drobiu miała możliwość spotkać się po obradach z Panem Krzysztofem Jurgielem oraz Panem Wojciechem Mojzesowiczem, którzy wysłuchali naszych uwag dotyczących uregulowań prawnych zwalczania salmonelloz. W wyniku rozmów podjęte zostały ustalenia dotyczące dalszych działań w tym zakresie.